Crestwood North Campus first quarter honor roll

December 2nd, 2017 6:00 pm

Seventh Grade

Principal’s Honor Roll (4.0 GPA)

Zain Ansari, Trista S. Ball, Khristian C. Banks, Morgan A. Bauch, Ceanna E. Belisle, Joelene Benjamin, Magnus M. Bibla, Juliet R. Biscotti, Owen C. Blazick, Collin M. Bogdon, Jean L. Bonn, Zachary R. Brannigan, Conor J. Buckley, Sheila M. Canaii, Jacob Caplan, Isabella A. Caporuscio, Camryn E. Collins, Andrew T. Conklin, Gabriel M. Deckman, Faith Delay, Anna R. DeSino, Destiny A. Diehl, Annabel Dobash, Kylie E. Doherty, Caitlin A. Dushanko, Jacob J. Evans, Braiden C. Fallbright, Paige M. Fallbright, Madison E. Foley, Tyler M. Furedi, Julia K. Glowacki, Jessica Graziano, Ainslee E. Green, Hayden J. Greenberg, Emma Guydish, Jaidyn N. Helmbold, Cadence Hiller, Joshua R. Hilpp, Kennedie L. Huber, Aidan A. Jardine, Olivia A. Jardine, Michaiah H. Johnson, Madison A. Jolie, John K. Jones, Raymond, Joseph, Emma L. Kamowski, Olivia R. Kamowski, Mia Kane, Joseph P. Kraynak, Kayla E. Kresge, Nicole A. Langan, Dakota D. Langlitz, Brooke Lapinski, Grace E. Legg, Kaitlyn E. Leicht, Scott W. Lenio, Anthony L. Lettieri, Saige R. Magagna, Evyn S. Makowski, Kaitlyn E. Martin, Julianna M. Martz, Ellen E. Morris, Sean J. Munson, Andrew S. Murawski, John R. Nixon III, Julia K. O’Donnell, Ella Panzik, Grace C. Pasternick, Caitrin R. Perry, Mia J. Pollack, Tessa J. Pollack, Andrew J. Poyer, Willow R. Richman, Riley E. Robbins, Kellie E. Rother, Levi C. Schuler, Noah R. Schultz, Luciano S. Schwartz, Polina Serbina, Robert Shafer, Emma K. Sheloski, Aidan C. Simko, Christopher Smolenak, Abigail A. Spaide, Ryan Stencavage, Anna A. Stibick, Alexis N. Stofko, Rebecca M. Tirpak, Emma C. Vanchure, Jolie E. Weiss, Catherine G. Ziegler

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Alison C. Andes, Grace Bovey, Jayden T. Brooking, Victoria A. Butler, Frances Cardenas, Madison E. Casey, Leeann B. Cramer, Jacob R. Dopp, Samarya Q. Dupree, Gabriel J. Glassic, Allyson M. Gordon, Stephen P. Grimm JR, Ammie P. Grushke, Connor M. Herron, Benjamin M. Keil, Riley G. Kompinski, Makenzie G. Maguire, Hunter S. McLaughlin, Isaac C. Mertz, Grigorie Mocanu, Samantha A. Olszyk, Grace E. Osiecki, Grace E. Pachick, Makayla T. Rutchauskas, Jesse J. Rybak, Lauren M. Schmude, Zachary R. Sheloski, Keegan A. Shoemaker, Jodi L. Simonton, Joseph Skipkoski, Elizabeth C. Sodergren, Mikayla B. Toney, Lucille M. van den Berg, Julia A. Vogt, Maxwell J. Wagner, Brenna M. Wehrenberg, Alexander J. Wiedlich, Luke S. Wielgopolski, Mason M. Zavistoski, Kennedy Zlockie,

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

Michael E. Antosh, Marlena N. Bednar, Keegan L. Behrens, Audrey Boellmann, Aidan P. Brozena, Brandon A. Burbank, Nicholas Cesario, Trevor J. Dean, James M. DeSino, Aimee C. Garcia, Noah A. Garraoui, Dylan A. Gower, Noah W. Jakubowski, Ryan M. Kachurak, Oliver B. Larrabee, Weston Medvetz, Sean A. O’Boyle, Tia O’Neill, Kaylee Rushton, Skyler E. Saullo, Lily C. Smith, Megen E. Stolpe, Emily L. Toronzi, Frank J. Usavage, Olivia R. Wasco, Chase B. Weaver, Jack T. Andrews, Kaleb W. Benjamin, Jenna Brugger, Santino A. Casarella, Benjamin Chmiola, Rori T. Davis, Thomas R. Giraldi, Joshua P. MacDonald, James A. Modrovsky, John R. Plante, Andrew C. Sechleer, Devin Shaw, Gabrielle D. Vencak, Luke S. Barry, Madison I. Brewington, Olivia V. Chappell, Logan T. Clark, Kyle M. Halbrook, Aidan J. Hoeft, Nicholas M. Humen, Robert T. Knight, Cole J. Kranson, Justin S. Miller, Nick L. Miscavage, Joseph E. Moratori, Maria Rilko, Owen M. Weaver, Brady N. Womer, Caleb Yenchik, Lyndsay M. Anderton, Brendan P. Dennis, Noah D. Fawbush, Aaron E. Gorka, Daniel S. Kernan, Justin D. McCune, Courtney Mikitka, Logan J. Price, Bree A. Reilly, Ashlyn E. Slusarczyk, Madison E. Van Gorden, Haris R. Zia

Eighth Grade

Principal’s Honor Roll (4.0 GPA)

Erin E. Barno, Nathanael P. Barron, Kyla J. Benfield, Makayla Breslin, Jack F. Brumagin, Sydney E. Bruno, Victoria M. Casarella, Natalie Charton, Kevin H. Cheng, Athena Chin, Paige E. Collins, Aubrey E. Colo, Molly K. Demarzo, Kate E. Fenstermacher, Kira Fenwick, Raina J. Fountain, Emma Gomes, Nash E. Greene, Shannon Griffiths, Christopher E. Hannon, Jadyn Hooper, Dhara Javia, Lauren R. Kalinowski, Zaiden Kaminsky, Emily R. Kline, Katherine A. Kogoy, Joshua R. Kollar, Jessica Koptcho, Abbey R. Krzywicki, Samantha Kulp, Morgan Lawson, Claire Lenio, Megan McGovern, Megan McLaughlin, Arwaa Mehran, Megan Mills, Ruth Mullisky, Jessica Niznik, Joshua D. Partington, Angelo J. Passante, Tanisi J. Patel, Stephanie L. Pollock, Julia Poncavage, Olivia L. Richards, Grant E. Rose, Benjamin H. Rossi, Jaden Scott, Elizabeth A. Sheldon, Ethan Shudak, Abbey Smith, Zoe A. Stewart, Nathan D. Thomas, Ava Wanchisen, Kayla Witinski, Derrick Xie, Quinn K. Zabiegalski, Andrew Zheng, Darran Zimmermann JR, Jessica Zimmermann, Nicole Zurawski

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Emily E. Barley, Myatalia Barna, William N. Everett III, Tristen M. Gallagher, Allison D. Gugliotti, Carter Laubach, Parth Patel, Sarah J. Russell, Brandon Schwartz, Sara Bonn, Hailey S. Borsuk, Sydney Charton, Adele M. Dougherty, Nolan S. Dunnum, Nicholas D. Gutkowski, Joseph A. Gzemski, Logan A. Haddix, Genavive M. Januszewski, Riley Koch, Krista L. Papura, Gracie Sinclair, Aidan J. Verdekal, Adam Wood, Joshua Fisher, Melanie Golden, Ava M. Groth, Grace Rusinko, Isaac M. Saullo, Conner Scheffley, Emily Woss, Bisma Chaudhry, Ryan H. Covelens, Anthony B. Dangio II, Leah Dietrich, Evelyn S. Kilburn, Hannah O. Lasoski, Connor S. Murtha, Reece Mylet, Chase Pugh, Chloe Pugh, John V. Scanlan, Ava J. Usavage, Taylor Wine, Aidan M. Gierszal, Madison Hudak, Johana E. Kernan, Benjamin G. Ziegler

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

Bryce E. Vieney, Samuel Biscotto, Hailey Clark, Greer O. Gavin, Nadia Peimany, Liam D. Petty, Olivia Aigeldinger, Kayleigh Derwin, Rachel K. Stover, Abigail G. Wisdom, Braylen Feist, Hunter C. Harahus, Dahmon Heath, Brooke E. Keil, Samantha Kress, Declan P. Palmiero, Isabella M. Ramirez, Blake E. Raudenbush, Nathan J. Weaver, Emma Domzalski, Zachary Harrison, Trent G. DiLodovico, Emily Merrel-Stiller, Andre Nasiatka, Seth M. Otte, Victoria J. Thomas, Lauren Amend, Julia A. Dixon, Colbey Gallagher, Julia Lazo, Allyson J. Sodrosky, Annabelle R. Witkowski, Nidhi H. Patel, Sarah J. Rogan, Javier I. Torres-Fabian, Grace D. Anstett, Cadence A. George, Vinnee Paternoster, Vanessa E. Paul, Abigail M. Pyle, Kelsey Rinehimer, Hunter Rolles, Evan Wejkszner, Linsey Gluc, Sophia K. Novrocki, Madison M. Reilly, Ricardo Reluzco, Kiara B. Schry


NATIONAL VIDEO
POLL