James M. Coughlin High School first quarter honor roll

December 6th, 2017 6:01 am

Highest honors

Seniors

Jacob Allabaugh, Joshua Anstett, Mallory Balchun, Gavin Baranski, Zachary Bath, Cody Benkoski, Jacob Brown, Joshua Brown, Pilar Cantoran, Haley Carey, Matthew Ceklosky, Morgan Christilaw, Patrick Clarke, Sean Coleman, Cade Corcoran, Cameron Corcoran, David Cortez, Vanessa L. Dankovitch, Madison P. Dunlow, Zachary Ellis, Raoul Espinoza, Cartier M. Etheridge, Zachary Everett, Jonathon Fleig, Marysa Florio, Hannah M. Frostbutter, Jacob Garms, Megan Grebeck, Yosendy Grullon-Hernandez, Laura Grzezdzinski, Alexander Gulitus, Justin Heidig, Cole P. Horan, Quamere N. Howard, Michael J. Hughes, Brooke Iverson, Erik Javick, Hunter Jones, Bethany Jopling, Yaroslav Kenyu, Megan Kenzakoski, Jarred Kline, Alexandria Kozich, Mark Kozub, Alexander Kresge, Alek Krokos, Katharine Kukowski, Raymond Lauer, Darryn Marek, Charles McAvoy, Riley McClure, Haylee B. McCreary, Kira Meager, Keidy Mejia, Jeffrey Mondulick, Kallie O’Donnell, George F. Oko, Maria Osorio, Kishan H. Patel, Sade N. Peake, Kendall E. Pearage, Jesus A. Perdomo, Mary R. Poray, Sara J. Price, Brittany L. Puterbaugh, Joseph Rey, Melissa Rush, Hannah Rushkowski, Brooke Schiel, Patrick Strouse, Jacob Supinski, Jamie Sweeney, Daisy Tepetitla, Kelvin O. Thomas Jr., Michelle Tlatenchi, Darren Tomeo, Marilyn Torres, Sara Tuzinski, Paul R. Vrabec, Richard Werhun, Derek Whitesell, Karissa Wondoloski, Theodore Wozniak

Juniors

Ambra Adubofour, Orlando Aguas Cuatle, Joanna Y. Aguirre, Mia Bailey, Angel Balbuena, Brandon Bartley, Lejune A. Berry, Morgan Bilski, Tyler Bradford, Robert Brenner, Caitlin M. Burns, Ashely Chase, Kevin Clarke, Mikayla Cook, Emma J. Cox, Joseph V. Davis, Collin Dlugosh, Anthony Egidio, Julia Ercolani, Adrian Garcia, Maimuna Gigo, Mikayla M. Greech, Katherine Grullon, James Hannigan, Mackenzie E. Jennings, Chase Jerson, Jeffrey C. Johnson Jr., Brandon Kelley, Erin Knappman, Dylan Kohl, Dylan Komorek, Owen Kostelnick, Emily Kukowski, Lamar A. Lee, Stephanie R. Martin, Alexander J. Mros, Paige A. Murdock, Samantha J. Nordmark, Maria C. Perez, Olivia Pizzella, Julia Popple, Danielle M. Prudente, Destiny Rabe, Nathan E. Searfoss, Nicholas Sebastian, Madison K. Shaffer, Kiahla Shinko, Christian Shubzda, Amanda Smith, Tanner Smith, Riely F. Snee, Louis Stefasnki Jr., Emma A. Ulichney, Kiersten Usher, Kiah M. Walsh, Robert Woolard, Benjamin Yozwiak

Sophomores

Ryan C. Ball, Rachel Bath, Krisjin Bilwin, Emily Colleran, Shane Corcoran, Kristin S. Cruise, Abygail E. Davis, Nazar Doma, Lauren Dudeck, Michael Emmert, Kelsey Evans, Morgan Gayton, Fiona M. Goeckel, Lucas Heylek, Emily Hughes, Kay Dee Jones, Makayla A. Jopling, Palrika P. Kasondra, Briannah Lee, Cody Lello, Arthur M. Long, Abigail Lupas, Michaela V. Minnick, Hanna Moon, Alexander Mykulyn, Marilyn P. Ogof, Sinclaire J. Ogof, Elizabeth Osorio, Chabee D. Patel, Dhruvil J. Patel, Jennifer Patron, Yansel Perez, Joseph C. Phillips, Riena M. Prado, Jordan Pugh, Jobair Rahat, Hailey Rivera, Sierra Senese, Kelci Smith, Kelsey Smith, Cindy Stefanski, Gianna P. Valenti, Dante Vitali, Kerrianne Wardle, Olivia Wychock, Lara Zluchowski

Freshmen

Henri Avila, La’Jean A. Berry, Jude Bourdeau, Emily A. Brown, Kaliyah M. Brown, Jacqueline M. Burd, Luz A. Castro, Hannah G. Chocallo, Abigale L. Colleran, Olivia G. Collum, Mya Y. Corcoran, Jacob Cortez, Kyle C. Dayton, Lucas DeBiasi, Matthew F. Egidio, Mikayla M. Faatz, Brooke E. Fisher, Madeleine S. Frame, Dhruvi V. Fuletra, Ian S. Gartley, Ryan E. Gdovin, Rylee E. Giomboni, Amaya J. Green, Hunter L. Griffith, Suzanne E. Hannigan, Rhayne A. Hayward, Michael J. Horan, Raj H. Kaneriya, Laci A. Kostelnick, Daniel S. Kozub, Hayden J. Krzywicki, Maria T. Luna, Gwyneth E. Lupas, Dominick Mattei Jr., Marily M. Munoz, Paige A. Nastawa, Kurtis S. Nordmark, Joseline Peguero, Jayden B. Proctor, Nikki J. Rosiak, Samantha K. Seeherman, Rachael M. Sennett, Emilia Serpico, Conor J. Shedlock, Willow R. Shedlock, Catherine M. Shuleski, Eleanor A. Shuleski, Jocelyn R. Snow, Kaia Stets, Sarah Supinski, Michael V. Timek, Brendan Tomeo, Candladia R. Washinski, Zi X. Weng, Kodey M. Williamson, Tyler J. Woolard

High honors

Seniors

Kiara Allen, Maiya Austin, Diana Biletskaya, Carmen Biniek, Tyler Bonadie, Edward J. Collum III, Kayla Danko, Tyler C. DeCinti, Emiliano Espinoza, Matthew A. Fazio, Madison Fick, Kayla Filipowich, Dominique M. Flippen, Brian Glaush, Kevin Gonzalez, Megan Gurnari, Corey Harrison, Brittany Hockenbury, Gelnar O. Jdaitawi II, Ty’Zaeha Kenzakoski, Gessica Kernizan, Dori Lee, Phillip Leviste, Derek J. Libertucci, Alycia Lispi, Leah Maciolek, Alyson E. McCabe, Joseph Pahler, Taylor M. Pawlush, Victoria M. Phillips, Janeishla M. Quinones Joubert, Markvin Ramirez-Reyna, Alexander Rodriguez, Sebastian M. Rucco, Kendra M. Ryan, Randy Salas, Casey Salinas, Jacob T. Shedlock, Alysha L. Sims, Omega Smith, Eric Sovan, Jerome Steligo, Allison Suchoski, Manuel Tlatelpa Jr., Maria Tlatenchi, Raquel Tolbert, Manuel Valle, Ian J. Van Blargan, Cj Z. Vue, Lauren Waltz, Jonathon D. Zabala Castro, Matthew Zalaffi, Brian Zimmerman Jr., Daria Zluchowski

Juniors

Stacy Balent, Krysthel Beauvais, Alexander A. Boris III, Jeffrey Castro, Bernadette E. Christman, Jesus E. Cruz, Bailey Cunningham, Katie Dickson, Kira G. Dobbs, Justin Dominguez, Kasey Fox, Joseph Grumblis, Kaylie Hontz, Taylor A. Horan, Zachary Katsock, Daniel Kenzakoski, Christian Kosik, William G. Kostak, Wilson Kunkel, Caullen Kupris, Mack Lauer, Sara Luna, Aleksa Malys, Anthony R. Miranda, Skyler Myers, Kayla F. Pritchard, Xayvion Proctor, Samantha Sax, Abigail Shiner, David Shover, Jordyn Sovan, Katelyn M. Stoss, Yuliana Tavarez Ramos, Ashley Tomeo, Jacob C. Torok, Devon M. Val Blargan, Courtney E. Wartella, Olivia Wynn

Sophomores

Jose S. Aguilar, Emmy M. Arias, Silas C. Armstrong, Michael W. Bittenbender Jr., Raven Bozek, Dante P. Brigido, Richard Carey, Kahn G. Carter, Hailey Colleran, Salem Diop, Chandler Frame, Kathleen Hartley, William J. Hellinger, Nicholas Hernandez, Eva King, Tori L. Lavelle, Jeremy Lewis, Britney Loucks, Autumn McAfee, Danielle McGrane, Riana Morgan, Mia Nichols, Malachi J. Oxford, Jamie Pahler, Megan R. Panaway, Aiden J. Redding, Chad Regan, Kieran H. Rinish, Mayra Rosales, Alexander Rubicco, Kihana Schicatano, David Shmakov, Jordan M. Simonson, Kobe D. Sofa, Bryna Soriano, Abigail Sorokas, Itzel Tapia, Ali Tedik, Austin T. Tolan, Diana Torres, Jolene D. Ulichney

Freshmen

Julia E. Allabaugh, Elle G. Bailey, Summer A. Balbuena, Ian L. Barba, Sean T. Chalker, Zachary B. Cour, Madison Davis, Haylee Deats, Sophia M. DeLlarte, Jason M. Dorbad II, Ethan J. Dutko, Precious Earth, Tyler T. Engleman, Ava Gacek, Mariah R. Griffin, Savannah Halchak, Lucas J. Kenzakoski, Keri H. Kosisky, Abigail R. Kush, Jeremiah N. Lasky, Julissa Lezama, Lylah Lopez, Amy M. Love, Kelsie E. Marx, Brandon M. Minet, Jack H. Pryor, Alanah R. Rinish, Isabel M. Rosello Reyes, Gia M. Rossick, Jada S. Rowe, Michael B. Senape Jr., Evan L. Serafin, Jasmine M. Shinko, Brent M. Shurmanek, Gursidak S. Sodhi, John A. Syms, Matthew M. Syms, Madalynn B. Thomas, Katherine B. Tlatenchi, Jacob T. Urbanski, Nicholas J. Wartella II, Jose M. Zapata, Trenton Zavada-Kishbaugh

Honors

Seniors

Karina Avila, Tyler Deats, Kassondra Hendrickson, Marely Herrera De Jesus, Brian E. Kelly, Allyson Losito, Kendyl A. Margallis, Taylor E. Mattei, Kate Moran, Ryan Perrins, Theresa M. Taylor, Adbus-Sabor I. Tonic, Fahiym Williams, Joshua Yakimowicz

Juniors

Angelina Belotti, Aaron C. Bennett, Alexa Berecin, Edward Biniek, Ajalaya J. Butts, Sydney L. Daley, Jarome Evans, Emma Fortune, Alan Gribble, Alyssa M. Hart, Maria Jimenez, Xan Mayrson, Alexa McGrane, Elizabeth A. Mendoza, Makenzie Nastawa, Alex Partika, Neel G. Patel Jr., Benjamin E. Quezada Arroyo, Angel M. Raimondi, Brendan Richards, Jason M. Rodriguez, Matthew Rokitko, Zachery Savage, Kylie J. Shovlin, Marquis M. Silva, Noah Stankinas, Jesus Vergara Jr., Alan Vose, Annah J. Weilgopolski, Alexander Zomer

Sophomores

Ari Bartolai, Arianna Brittingham, Dylan Bronack, Diamond D. Calhoun, Vanessa Camarillo-Mora, Nino-Guide A. Cinti, Jennifer M. Coons, Courtney Dawson, Kaitlyn Duffy, Nicholas Dutter, Rachel George, Ian Haczewski, Za’Menya S. Hill, Jeremy W. Hull, Liyah Lowe, Alex I. Menendez, Zachary Naperkowski, Jordan Pierandozzi, Noah Radicci, Makayla R. Rockhold, Morgan S. Thomas, Shawn E. Valenzuela Nunez, Garrett Wardle, Aaron Warnagiris

Freshmen

Marcus Beauvais, Randall W. Bednar, Pedro L. Betancourt Reyes, Madison A. Chalker, Alyssa C. Cruz, Makaylah A. Dunlow, Jazmyn A. Edwards, Jordyn A. Edwards, Devin Frie, Shelby M. Gift, Brooke Gilman, Enrique L. Golda, Xira Gomez, Luis F. Gonzalez Lopez Jr., Lovell M. Green Davis, Elijah A. Jordan, Ryleigh E. Kopiak, Elizabeth M. Kosik, Anyelina Laureano, Stephanie Lozada, Nina W. MacNelley, Marissa M. Malys, Nathan H. Mattei, Orion Mayrson, Damien E. McCarthy, Samantha E. Meluskey, Allan Menendez, Caleb A. Metcalf, Allison N. Pachucki, Onyah A. Saunders, Akira A. Simon, Alex Tula, Giselle Vergara, Paige P. Watkins, Felicia M. Woof, Jasmine A. Wright, Dalano J. Yuknavich


NATIONAL VIDEO
POLL