Thursday, July 10, 2014





Tryba Preseason Invitational


February 16. 2013 8:05PM
Story Tools
PrintPrint | E-MailEMail | SaveSave | Hear Generate QR Code QR
Send to Kindle



Tryba Preseason Invitational



Individual Scores


Mariano Medico, Holy Redeemer …32-36-68


Chase Makowski, Holy Redeemer …34-37-71


Daulton Lentini, Coughlin …36-36-72


Matt Slavoski, Holy Redeemer …34-38-72


Mike Post, Coughlin …38-36-74


Ryan Tracy, Pittston Area …36-38-74


Zach Mulhern, Wyoming Area …35-39-74


Chris Nixon, Wyoming Valley West …37-38-75


Billy Dombroski, Crestwood …39-37-76


Shamus Gartley, Coughlin …36-40-76


Brian Bridge, Berwick …35-41-76


Justin Brojakowski, Dallas …38-39-77


Matt Carroll, Pittston Area… 36-41-77


Brent Christy, Tunkhannock …36-41-77


Race Sick, Tunkhannock …41-37-78


Ryan Georgetti, Dallas …39-39-78


Will Amesbury, Meyers …39-39-78


Dan Conrad, Meyers …37-41-78


Joe Hurn, Crestwood …39-40-79


Jake Popowycz, Crestwood …39-40-79


Evan Pirillo, Wyoming Valley West …38-41-79


Ryan Crossin, Holy Redeemer …37-42-79


Chad DeBona, Dallas …36-43-79


Chris Lynch, Pittston Area …42-38-80


Corey Hauser, Coughlin …41-39-80


Colin Harrison, Wyoming Valley West …40-40-80


Chris McCue, Wyoming Valley West …38-42-80


Ty Morzilla, Berwick …43-38-81


Calvin O'Boyle, Pittston Area …42-39-81


Matt Dalo, Berwick …41-41-82


Frank Henry, Wyoming Seminary …40-42-82


Alex Rowan, Holy Redeemer… 40-42-82


Chris Jones, Hanover Area …37-45-82


Andrew Golden, Wyoming Seminary …39-44-83


Jake Shaffer, Tunkhannock …39-44-83


Jon Zirnheld, Wyoming Seminary …43-41-84


Courtney Melvin, Wyoming Area… 43-42-85


Dave Chacke, Wyoming Valley West …42-43-85


Sean Soltysiak, Tunkhannock …42-43-85


Jim Lyons, Tunkhannock …41-44-85


Nick Egan, Lake-Lehman… 40-45-85


Eric May, Berwick …40-45-85


Jeff Lotz, MMI …45-41-86


Rich Gawel, Hazleton Area …43-43-86


Jim Dewitt, Tunkhannock …41-45-86


Rudy Georgetti, Dallas …39-47-86


Casey McCoy, MMI …38-48-86


Madeline Wharton, Wyoming Area …45-42-87


Brandon Baloh, Dallas …43-44-87


Jeff Carter, Lake-Lehman …43-44-87


Matt Kuhl, Hanover Area …43-44-87


Mike Boland, Holy Redeemer …40-47-87


Sam Harman, MMI …39-48-87


Nigel Stearns, Dallas… 39-48-87


Kyle Miller, Berwick …42-46-88


Seth Korch, Crestwood …41-47-88


Matt Kocher, Hanover Area …40-48-88


Robert Ide, Lake-Lehman …49-40-89


Alex Anderson, Coughlin …43-46-89


Jason Dotzel, Crestwood …43-46-89


Mike Malshefski, Nanticoke… 46-44-90


Dave Mehalick, Hazleton Area …42-50-92


Colin Herron, Wyoming Area… 51-42-93


Malcolm Lumia, Wyoming Seminary …47-46-93


Ryan Shashko, Berwick …47-46-93


Mike Kolessar, Wyoming Area …47-47-94


Mike Steve, Hanover Area …47-47-94


Collin Krokus, Coughlin …46-48-94


Dave Supko, Crestwood …51-44-95


Kyle Cunard, Hanover Area …49-46-95


Matt Pierantoni, Pittston Area …49-46-95


Fred Schiel, Hanover Area …47-48-95


Nick Thrash, Hazleton Area …48-48-96


Brian Klapat, GAR …50-48-98


Joe Olczyk, Nanticoke …51-48-99


Rich Kuzmitsky, Hazleton Area… 50-50-100


Bill Peck, Wyoming Area …47-54-101


Josh Provost, Hazleton Area …50-52-102


Cassie Caldwell, MMI …51-55-106


Ben Pilch, Lake-Lehman …54-54-108


Taylor Burns, Hazleton Area …53-55-108


Sean Ducagi-Reap, MMI… 56-58-114


Alec Niemic, GAR …55-60-115


Emily Morrison, MMI …59-58-117


Michael Rowe, GAR… 68-59-127


Andrew Crossin, Wyoming Valley West …WD


 



Team Scores


Holy Redeemer… 290


Coughlin …302


Pittston Area… 312


Wyoming Valley West …314


Dallas …320


Crestwood …322


Tunkhannock …323


Berwick …324


Wyoming Area …339


Hanover Area …351


Wyoming Seminary …342


MMI …365


Lake-Lehman …369


Hazleton Area …374


 



Tryba Tournament History



Individual Champions


2002 – Ross Brown, Wyoming Seminary 75


2003 – Eric Plisko, Hanover Area 73


2004 – Joe Bevevino, Dallas 73


2005 – Rob Glyncefer, Wyoming Area 76


2006 – Mike Hirthler, Bishop Hoban 74


2007 – Dakota Brown, Tunkhannock 72


2008 – Brandon Matthews, Pittston Area 71


2009 – Brandon Matthews, Pittston Area 69


2010 – Brandon Matthews, Pittston Area 69


2011 – Brandon Matthews, Pittston Area 69 (won on 2nd playoff hole)


2012 – Mariano Medico, Holy Redeemer 68



Team Champions


2002 – Wyoming Seminary 313


2003 – Wyoming Seminary 313


2004 – Dallas 314


2005 – Dallas 316


2006 – Bishop Hoban 313


2007 – Dallas 310


2008 – Tunkhannock 312


2009 – Dallas 308


2010 – Holy Redeemer 296


2011 – Holy Redeemer 296


2012 – Holy Redeemer 290




Comments
comments powered by Disqus Commenting Guidelines
Poll
Mortgage Minute


Search for New & Used Cars

Make 
Model
 
Used New All
 

Search Times Leader Classifieds to find just the home you want!

Search Times Leader Classifieds to find just what you need!

Search Pet Classifieds
Dogs Cats Other Animals



Social Media/RSS
Times Leader on Twitter
Times Leader on Youtube
Times Leader on Google+
The Times Leader on Tumblr
The Times Leader on Pinterest
Times Leader RSS Feeds